PLT ( trombosit ) testi düşük çıktı.PLT düşüklüğü neden olur.

PLT değerim 136 çıktı.PLT düşüklüğü hangi durumlarda olur.

Tahlil.com Cevabı : PLT yani trombosit değeri 140 ve altı çıktığında düşük kabul edilir.Sizin PLT değeriniz çok aşırı düşük değil. Bazı anemiler,kemik iliğinin baskılandığı durumlar,dalağın büyümesi ile seyreden hipersplenismde ve bazı lösemilerde bu değer düşük çıkabilir.Bunlara bağlı olmadan da düşük çıkma olasılığı vardır.Bir hematoloji uzmanına da danışmalısınız.İlave testler isteyecektir.PLT Testi ve plt yani trombosit düşüklüğüne dair daha detaylı bilgi almak için tıklayınız....