Pozitif yazan Anti HBS ne demek?

*HBsAg 0.21 Negatif S/CO 0 - 0.99rn*Anti HCV 0.07 Negatif S/CO 0 - 0.99rn*Anti HIV 0.10 NonreactiveS/CO 0 - 0.99rn*Anti HBc Total 0.10 Negatif S/CO 0 - 0.99rn*Anti HBs 269.31 Pozitif mIU/mL 0 - 9.99rnrnHocam AIDS hastalığım varmı tahlillerim böyle Yada herhangi bi hastalığım varmı en son pozitif yazan anti HBS ne demek oluyor bilgi verirseniz çok memnun olurum

Tahlil.com Cevabı :

Test sonuçlarınızı değerlendirdik.
Sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.

1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.
2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.

Her iki durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.
Diğer tahlillerde de sorun yok.İçiniz rahat olsun hastalık yok