Progesteron 16.83 çıktı. Sorun var mı?

Merhaba.27 şubat 2014 te adet oldum.bugün kan testi yaptırdım hcg hormonu 4187 değerinde çıktı. doktor karından ultrason ile baktığında keseyi göremedi. vajinal ultrason ile baktığında 0.53 cm lik bir kese olduğunu ama normal hamilelik mi diye progesteron hormonu testi istedi. progesteron 16.83 çıktı

Tahlil.com Cevabı : Gebelikte progesteron yumurtlama olayı gerçekleşip de sarı cisimcik oluşmaya başlayınca hızlı bir şekilde artarak 2,5-28 ng/ml gibi yüksek değerlerde seyreder.