Progesteron Prog 1,36 Luteal Faz: 5,16 - 18,56 ?

Progesteron Prog 1,36 Luteal Faz: 5,16 - 18,56 Folluküler Faz: 0,31 - 1,52 Menapozal Faz: 0 - 0,78 adaetin 21.günü yapıldı ama doktor bana tedavi vermedi 16 ay doğum kontrol hapı kullandım 7 ay önce doğum kontrol hapını bıraktım 5 6 ay daha beklememi söyledi peki pregesteron değeri zamanla yükselirmi ve diğer testlerim normal çıktı sizce bu değer yükseirmi

Tahlil.com Cevabı : Progesteron değeriniz düşük çıkmış.Burdan sadece bunu söyleyebiliriz, tedavi takip gibi girişimler ise doktorunuzun kontrolünde olmalıdır.