Prolaktin Hormonunum değeri 3622 çıktı sebebi nedir? ve adetim 15gün gecikme gösterdi

Prolaktin Hormonunum değeri 3622 çıktı sebebi nedir? ve adetim 15gün gecikme gösterdi.

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin hormonunuz yüksek çıkmış, bu olağan bir durum değil.Doktorunuz bunun nedenlerine yönelik ilave tahliller isteyebilir veya tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali

a************* :

1 yıldır adet görmüyorum. fsh: 85,35 E2 :24prl: 17,39 TES : 0,62 gebe kalma riskim varmıdır? teşekkür ederim.

Cevap:

Hormon testlerinin yorumlanmasında, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.