PTH (parathormon) 91.2 çıktı ?

PTH (parathormon) 91.2 çıktı diğerleri normal.Korkulacak birşeyler varmıdır.PTH nin düşmesi için ne yapmamız gerekir.

Tahlil.com Cevabı : arathormon vücutta kalsiyum mekanizmasından sorumludur. parathormondeğerinizin normal sınırlarını yazmamışsınız. eğer böbrek sorununuz varsa nefroloji, yoksa fiziktedavi rehabilitasyon polikliniklerine başvurunuz