PTZ VE INR TESTİ

Protrombin zamanı L 10.6 Protrombin aktivitesi H 163 INR L 0.77 Bu değerler neyi ifade etmektedir ?

Tahlil.com Cevabı : PTZ ve INR değeriniz düşük.Bunun farklı nedenleri olabilir.Antikoagulan bir tedavi alıp almadığınızı belirtmemişsiniz.Varsa bir hastalığınız buna dairde bilgiyok.Olası INR düşüklüğü nedenleri aşağıda belirtilmiştir.1. K vitamininden zengin beslenme alışkanlığı2.Kan yağlarının yüksekliği3.Coumadin isimli anti koagulan ilaca vücudun direnç kazanması4.Vücutta ödem varlığı5.Hipotiroidi hastalığı