(RBC)=6,1 (HGB)=18,0 (EO%)=5,0. Teşekkür ederim.

Merhabalar esım hepatıt B tasıyıcısı kan vermeye gıttıgımde benden ası olup olmadıgımı sordular hatırlamadıgımı soyledımbenden test ıstedıler sonucunda sunlar cıktı ısaretlı ve yuksekolanları yazıyorum tesekkurler (RBC)=6,1 (HGB)=18,0 (EO%)=5,0 antı hbs <2,00 trigliserit= 383 vıtaminB12 = 272,70

Tahlil.com Cevabı : Bazı kan sayım parametreleri yüksek. Sonuçlarda kan fazlalığı bulguları var.Kan fazlalığı olarak değerlendirdiğimiz durum ise, kan sayımı yani hemogram tahlilinde RBC, HCT,HGB değerlerinin yüksek çıkmasıdır.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayan kişilerde,çok sigara içenlerde bu durum olabilir.Hayati tehlike taşıyan bir durum değildir.Düzenli aralıklarla dahiliye bölümünde kan sayımı tahlili yaptırıp kontrollerinizi sürdürün.Bol su tüketsin eşiniz.Kan değerlerinizi düşürmek için belirli aralıklarla da kan vermesi de gerekebilir.Ayrıca bir kan yağı olan trigliserit değeri de normalin üstünde.Diyet ve egzersiz ilk aşamada düşürmede işe yarayabilir değerleri.