Regl durdu.Kanama ve ağrılarda durdu.

Mart ayında ilişkim a*al yoldan ilişkim oldu daha sonra regl tarihi yaklaşırken aşırı ağrı bulantı kusma gibi şeyler yaşadım hamilelikten şüphelenirken 1 Nisan regl oldum ama çok fazla kanama oldu bir hafta sürdü bittikten sonra yumurtlama döneminin sonunda iki üç gün lekelenme oldu yumurtlama kanaması olduğunu düşünüyorum. Daha sonra tekrar regl tarihime yakın kasık ağrılarım başladı ve hala devam ediyor fakat regl olmadım 2 gündür gecikmiş kasık ağrılarım devam ediyor hamilelik riskim var mı ilişkiden sonra adet gördüm ikinci adet gecikti… Daha önceki sorum yukarda ki gibiydi.Gecikmenin 3 cü gününde 07.05.2023 tarihinde öğle saatlerine kanamam oldu regl kanamasını olduğunu hissettim pıhtı da oldu yaklaşık iki avuç kadar kanadı akşama doğru azaldı ve sonra ki gün uyandığımda gece uyuduğum gibi aynı kalmıştı yani kanama durmuştu şu an kanama da ağrılarda durmuş bunun sebebi ne gebelik varımdır olan kanama yerleşme kanaması olabilir mi neden regl gecikti ve durdu ve mide bulantısı ve yanması da yaşadım

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle tahmin ettiğimiz gibi adetinizi olmuşsunuz. Bu da tamamen normal bir durum. Adetinizi de 2-3 gün gecikmeyle olmuşsunuz ki bu kadar az bir fark olağandır adet kanaması döngülerinde.
Ancak gördüğünüz kanama yerleşme kanaması kesinlikle olmaz. Bunun 2 sebebi var, yerleşme kanaması sadece gebelik durmunda olur. Siz zaten ilişki sonrası ikinci adetinizi görüyorsunuz bu durumda zaten bir önceki adet kanamanızda dahi gebelik olmadığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca yerleşme kanaması asla iki avuç dolduracak kadar yoğun bir kanama olmaz. Çok çok daha az bir kanama görülür yerleşme kanamasında.
Gördüğünüz kanama kesinlikle adet kanaması. Bazı adet kanamaları 2-3 gün sürebilir. Yani kanama süreci kısa olabilir. Sizin ki de bu duruma uymakta.
Sonuç olarak 2-3 günlük regl gecikmesi olağan bir durumdur. Aynı şekilde bazı adet kanaları 2 -3 gün  gibi kısa sürebilir.Döngünüzde anormal bir durum görülmüyor.
Gebe değilsiniz içiniz rahat olsun. Mide bulantısı ve yanma şikayetleriniz de hamilelik ile ilgili olmaz gastrit veya reflü gibi bir mide rahatsızlığınız olabilir.Bu konuda da bir dahiliye doktoruna bu şikayetleriniz devam ederse başvurmanızı öneririm.

Sağlıklı günler diliyorum.