Regl gecikti, kasık ağrılarım devam ediyor hamilelik riskim var mı ?

Mart ayında ilişkim a*al yoldan ilişkim oldu daha sonra regl tarihi yaklaşırken aşırı ağrı bulantı kusma gibi şeyler yaşadım hamilelikten şüphelenirken 1 Nisan regl oldum ama çok fazla kanama oldu bir hafta sürdü bittikten sonra yumurtlama döneminin sonunda iki üç gün lekelenme oldu yumurtlama kanaması olduğunu düşünüyorum. Daha sonra tekrar regl tarihime yakın kasık ağrılarım başladı ve hala devam ediyor fakat regl olmadım 2 gündür gecikmiş kasık ağrılarım devam ediyor hamilelik riskim var mı ilişkiden sonra adet gördüm ikinci adet gecikti.

Tahlil.com Cevabı :

Hemen sorunuza cevap vereyim. Ardından da nedenlerini size anlatayım. Hamilelik riskiniz kesinlikle yok. Rahat olun.Mart ayındaki ilişkinizden sonra regl olmuşsunuz.Bu durumda regl kanamasından önceki süreçte yani Mart ayındaki ilişkiye bağlı hamilelik ihtimalinin ortadan kalktığını gösteriyor. Özetle şu temel bilgiyi vereyim size: Korunmasız bir ilişkiden sonra adet görülmüş olması söz konusu ilişkiye bağlı olarak hamilelik ihtimalinin ve riskinin kalktığını ortaya koyar. Siz bir sonraki regl kanamanızın gecikmesinden tedirginsiniz.
Öncelikle bazı dönemlerde regl de bir kaç günlük gecikme olması olağandır. Regl öncesi kasık ağrılarının olması da beklenen bir durumdur. Bunda da olağan dışı bir durum yok. Muhtemelen bir kaç gün içinde regl olacağınızı bekliyorum. Ancak diyelim ki regl daha gecikti bunun nedeni asla gebelik olamaz. Çünkü az önce de belirttiğim gibi ilişki sonrasıa det görülmüş olması yeni bir ilişki olmaması kaydıtla zaten hamilelik riskinin 0'a indiğini yani ortadan kalktığını gösterir.
Belirttiğiniz gibi lekelenmeler de muhtemelen yumurtlama süreci ile ilgili.
Sonuç olarak ilişkiden sonraki ikinci adetinizin gecikmesi hormonal nedenler, stres gibi faktörlere bağlı olabilir. Ama asla gebelik sebebiyle olmaz. Çünkü ilk adet sonrası yani Nisan ayında yeni bir ilişki yaşamamışsınız. Hamilelik riskiniz kesinlikle yok. İçiniz rahat olsun.

Sağlıklı günler dilerim.