Saç dökülmesi için çinko testi yapıldı sonuç 77.70 çıktı. Bu oran normal mi?

Saç dökülmesi için bugün kanımı aldılar ve çinko testi yaptılar. Bugün tahlil sonucuma ulaştım. Referans aralığı: 72 - 127 Bende bulunan çinko oranı 77.70 Bu oran normal mi? Çinko ilaçları kullanıp artırsam saç dökülmem düzelecek midir?

Tahlil.com Cevabı :

Sonucunuz normal sınırlarda ancak doktorunuz muayene bulgularınıız ve şikayetlerinizi değerlendirerek gerek görürse çinko takviyesi yönünden diyet veya tedavi verebilir.