Sağ adneksiyal alanda 63x50 mm boyutlarında ince septalar içeren,hipovasküler,multilokule kistik lezyon izlendi.

Sağ adneksiyal alanda 63x50 mm boyutlarında ince septalar içeren,hipovasküler,multilokule kistik lezyon izlendi. Hocam yumurtalık kistim var bu ne demek açıklayabilir misiniz lütfen?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Ultrason muayeneleri konusunda en doğru yorumu incelemeyi yapan doktor ve muayenenizi yapan kadın doğum doktoru yapmalıdır.
Sonuç olarak bu kist oluşumu tabii ki normal değil.
Doktorunuz ilave tahliller isteyebilir.