Sarılık yönünden HBs Ag testi ve Anti HBs testi yaptırdım, test sonuçlarım HBs Ag: Negatif, Anti HBs: Pozitif çıktı,bende hastalık var mı ?

Tahlil.com Cevabı : Hayır endişelenmenize gerek yok,sizde hastalık yok.Hepatit B yönünden yapılan test negatif çıkmış bu da sizde Hepatit B hastalığının olmadığını göstermekte,Anti HBs testinizin pozitif çıkması ise hasta olmadığınızı ancak bağışıklığınızın olduğunu göstermektedir.