Sayin hocam 5 senelik bobrek nakillliyim

Sayin hocam 5 senelik bobrek nakillliyim degerlerim normal seyretmekte fakat son yapilan paratroid hormonu( pth) 1706.5 cikti normal degerlerden cok ustunde doktorum mimpera basliyacakti fakat ilac sadece diyaliz hastalari kullanabilir diye blr sik cikiyor sistemde acaba bunun yerine ne kullanabir

Tahlil.com Cevabı : Bu konuda sizi takip eden doktorunuzun önerilerine uymanız daha doğru olacaktır..