S/Co Ne Demek HIV testinde

Mehraba hocam hiv testi sonuclarını size dosyalardan atım internete bu sonuc birimi s/co*Sınırda degerlerde yazar diye gördüm öylemidir?*Sırdamı bu sonuc?*Bide ben bu testi 89. Günde yaptırdım ila 90. Gün sonrasımı olmalıydı?S/co birimi sınırda değerlerde mi cıkar? 89 gün bu test icin kesin sonuç mu hocam.Artık bu hiv konısunu gözüm kapalı kapatbilirmiyim yoksa hala bir teste ihtiyac varmı?Aynı sorulara soruyorum evet ama internette her kes farklı birsey söylüyor artık cok yordu ve kafamı karıstırdı cevaptan sonra tamamen kapatacamğım artık hocam bu konuyu. İnternete yazanlara da takılmayacağım.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle HIV test sonucunuzda birim olarak belirtilen S/CO'nun ne anlama geldiğini izah edeyim. SCO, Sinyal/Cut-Off  anlamına gelir. Cut-Off da HIV  testinde pozitifleri negatiften ayırmak için kullanılır.
Burada S/CO DEĞERİ 1'in üstündeyse pozitif anlamına gelir HIV testinde.
Sizin sonucunuz 0.284 S/CO çıkmış. Bu da çok net negatif bir değer. 1 S/CO nun çok altında.Test yapılırken 1 gün çok önemli değildir. 89. günle 90. gün fark etmez. Sizde kesinlikle HIV virüsü yok.S/CO değerinizde sınırda falan değil kesin olarak negatif.
İnternette yazılanlarla kafanızı karıştırmayın. Bu konuda ekibimiz 1000 lerce soru cevapladı ve Türkiye'nin bu konudaki en tecrübeli ekibine danışmaktasınız.

İçiniz rahat olsun konuyu tamamen kapatıp HIV endişenizi kafanızdan atınız. Eğer hala bu endişeyi atmakta zorlanıyorsanız psikolojik ve psikiyatrik bir destek almanız gerekebilir. Tercihen bir psikiyatri doktoruna başvurabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.