Sedimentasyon değerim 98, plt 801, crp 65. Kemiklerim ağrıyor, yürüyemiyorum

 Sedimentasyon değerim 98, plt 801, crp 65. Kemiklerim ağrıyor, yürüyemiyorum. 2 ayda 10 kilo verdim. Lütfen yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : PLT yani trombosit değeri yüksek.Bu normal değil.Bu durumda dahiliye veya tercihen bir  hematoloji uzmanına danışmanızda yarar var.PLT kan tahlili hakkında bilgi almak, bu testin yüksek çıkma nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.PLT Testi ve yüksekliğiCRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır. Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?Sedimentasyon değeri de oldukça yüksek.Bunların araştırılmaasına yönelik ilave tahlillere de gerek olabilir.Enfeksiyon geçiriyor da olabilirsiniz.Hematoloji ve enfeksiyon hastalıkları doktoruna başvurunuz.