Sedimentasyon testi HIV ile ilgili bilgi verir mi?

Merhaba hocam , sedimentasyon değerim normal çıkmış, 2 yıl ve 1 önce en sonda 3 ay ve 3 hafta önce ilişkiye korunmasız olarak girmiştim, HIV virüsünü kapmış olsaydım eğer bu değer yinede normal çıkarmıydı sadece bunu öğrenmek istiyorum

Tahlil.com Cevabı : Sedimentasyon testi HIV tanısında kullanılan veya takibinde kullanılan bir test değildir, HIV ile ilgili hiç bir fikir vermez.