Selam eşim 51 yaşında tahlil sonuçları LDL 152 HDL 31 Hb A1C glikozile 6.4 açlık kan şekeri 110

Selam eşim 51 yaşında tahlil sonuçları LDL 152 HDL 31 Hb A1C glikozile 6.4 açlık kan şekeri 110 SGPT alanin aminotransferaz 70 ve vitamin d 25-hidroksi 8.47 kollestrol total 205 çıktı durumumuz nedir sizce şimdiden teşekkür ederiz

Tahlil.com Cevabı : Eşinizin Açlık kan şekeri yani glukoz değerinizdeki hafif yükseklik diyabet hastalığı yönünden risk altında olabileceği gösteriyor.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.Doktorunuz gerek görürse ilave testler de isteyecektir.