Selamhocam 5 yıldır evliyim ve çocuğum olmuyor

Selamhocam 5 yıldır evliyim ve çocuğum olmuyor 2 yıl önce sol varikosel ameliyat oldum şuan son değerlerim sizce normalmi ?perhiz süre 4 gün-likefaksiyon süre 15 dak-vizkosite normal-volüm 3 ml-konsantrasyon 28 milyon-total konsantrasyon 84 milyon-motilite % 28-hızlı progresif hareket %7-yavaş progresif hareket %7-progresif olmayan %14-hareketsiz %72-normal sperm morfolofisi %1- ve yıkama sonrası değerler -volum 0.5 ml-konsantrasyon/ml 22 milyon-motilite %72- hızlı progresif hareket %45-yavaş progresif hareket %17- progresif olmayan %10 -

Tahlil.com Cevabı : Normal şekilli sperm sayınız oldukça düşük, sonucunuzu normal kabul edemeyiz.