SEMEN ANALIZI SONUC REFERANS ARALIKLARI ALT SINIRLARI bunlar:

SEMEN ANALIZI SONUC REFERANS ARALIKLARI ALT SINIRLARI (D.S.O 2010 Kriterlerine Gore) Miktar (ml) : 3.9 >= 1.5ml pH : 7.0 >= 7.2 Likefikasyon Suresi(37C) : 15 dakika <20 dakika Viskosite : Normal Normal Gorunum : Gri-Opak Gri-Opak 1. Saatte Toplam Hareketli Sperm Yuzdesi :% 75 >= %40 1. Saatte Ileri Hareketli Sperm Yuzdesi :% 70 >= %32 Toplam Sperm Sayisi (milyon/ejekulat) : 772.2 >= 39 milyon Sperm Yogunlugu (milyon/mL) : 198.0 >= 15 Milyon/ml Normal Morfolojili Sperm Yuzdesi :% Ektedir >= %4 Yuvarlak Hucre (milyon/ml) : <1.0 <5 Milyon / ml Lokosit (milyon/ml) : <1.0 <1 Milyon / ml

Tahlil.com Cevabı : Normal morfolojili sperm oranı anlaşılmıyor ve hareketli spermlere dair bilgi bulunmuyor, bunun dışındaki sonuçlarda ise sorun görülmüyor.