SEMEN ANALİZİ yorum yaparmısınız?

SEMEN ANALİZİ yorum yaparmısınız? Renk=Opak Miktar=3ml Vizkozite=Normal Ph=8 Sperm=22 ml Top. Sperm= 66 ml Yuvarlak Hücre Sayısı= <1 ml Lökosit= Boş İleri Hareketli=24% Yerinde Hareketli=7% Hareketsiz=69% Top. İleri Hareketli Sperm Sayısı=15,84 Canlılık= Boş Morfoloji=1%normal, 99% anormal

Tahlil.com Cevabı : Normal şekilli sperm oranı çok düşükkken anormal şekilli spermler ise yüksek.Bu normal değil, üroloji bölümüne başvurunuz.

k******* :

Sonucumu yorumlar mısınız? Motilite hızlı hrk 0 yavas hrk 5 yerinde hrk 18 hrktsiz 77 vitalite %60 konsantrasyon 22 ml yıkama snrası konsant. 10 ml. Top. Sperm= 99 ml yıkama sonrası (pure sperm 40/90) hızlı hrk 0 yavas hrk 15 yerinde hrk 30 hrktsiz 55 Morfoloji (kruger; Normal %'si) 2 Normal &gt; %14

Cevap:

Normal şekilli spermlerin oranı düşük.Bu da istenen bir durum değil.Üroloji bölümüne başvurmalısınız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.