Serbest T3 2.93 2.5-3.9 TSH 4.42 0.36-5.36 şimdiden teşekkür ederim.

Ben de sonuçlarımı yorumlamanızı rica ediyorum Serbest T3    2.93 2.5-3.9 TSH        4.42 0.36-5.36 şimdiden teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz normalin üst sınırına yakın.Hipotiroidi ihtimaline karşın bir endokrinoloji uzmanına başvurmanız uygun olabilir.

f************ :

ben 36 yaşındaya bir bayanım. Tahlil sonuçlarım ; HGB 9.7 HCT 30.6 MCV 73.0 MCH 23.2 MCHC 31.7 PDW 18.0 PCT 0.284 Üretik asit 2.4 Kolesterol 209 Demir 15 UIBC 387.

Cevap:

Tahlil.com'a göndermiş olduğunun kan sayımı ( hemogram) sonuçlarında anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulguları var.Bu yönde bir tedavi olmalısınız.Ayrıca kansızlık araştırılması amacıyla da bir takım ilave tahlillere de ihtiyaç olabilir.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kansızlık ve tanı yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve bu konuda benzer sorular ve uzmanlarımızca verilmiş cevapları okumak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz:Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

m******** :

29 hafta olarak erken doğan kızım, (4 aylık, düzeltilmiş 2 aylık) doktorun istemesi üzerine kan tahlili yapıldı ve T3=4.49 - T4=1.44 - TSH=6.82 çıktı. İsteyen Dr a daha gösteremedik. Lütfen tahlil sonuçları ile ilgili bilgilendirirmisiniz?

Cevap:

Bebeğinizin tahlil sonucunuzu değerlendirdik.TSH hormonu değeri yüksek.TSH yüksekliği olması hipotiroidi sorununuz olabileceğini düşündürüyor.Yani tiroid bezinizde hastalık olabilir.Bu durumda daha ileri tetkik, muayene  ve tedavi için çocuk endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.TSH ve tiroid testlerinin yorumlanmasına dair bilgiler....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.