Serbest T3 2,95 Serbest T4 0,83 TSH 5,42 Değerlerim bunlar tüm vücut epilasyon yaptırıyorum doktor bana ilaç yazmadı

Serbest T3 2,95Serbest T4 0,83TSH 5,42Değerlerim bunlar tüm vücut epilasyon yaptırıyorum doktor bana ilaç yazmadı TSH biraz yüksek T3 ve T4 normal olduğu için gerek yok dedi TSH'nın bu değerde olması epilasyonumu etkiler mi?

Tahlil.com Cevabı : Epilasyondan çok sağlığınız daha önemli, öncelikle TSH değerinizin düşmesi için bir endokrinoloji uzmanına başvurun.Epilasyon ile de TSH değeri arasında direkt bir ilişki bulunmuyor