Serbest T3 4.15 TSH 0.01 serbest T4 1.64. Sonuçlarımı az önce öğrendim ne anlama geliyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

 Serbest T3 4.15 TSH 0.01 serbest T4 1.64. Sonuçlarımı az önce öğrendim ne anlama geliyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com Cevabı : Tirotoksikoz mevcut, yani tiroid beziniz fazla çalışıyor. Bilinen bir hastalığınız yoksa veya tedavi altında değilseniz, tirotoksikozun nedenine yönelik ileri tetkik yapılıp sonra tedavinin planlanması lazım.