Serbest t3 4.40 referans aralığı 2.5-3.9 diğer t4 ve tsh normal aralıkta genel cerrahına gitmen gerek dedi ne yapmalı?

Merhabalar hocam 30 yaşında erkek bir bireyim bugün yaptırdığım kan ve ultrason testinde sağ üst lobda kısmen seçilebilen 4.3×2.7 mm boyutunda hipoekoik alan izlendi.(nodüL?) Serbest t3 4.40 referans aralığı 2.5-3.9 diğer t4 ve tsh normal aralıkta genel cerrahına gitmen gerek dedi ne yapmalı?

Tahlil.com Cevabı : Endokrinoloji uzmanına gitmenizi öneririz, gerekli görülürse nodülden iğne biopsisi yapılarak ayrıntılı bilgi edinilebilir, cerrahi gerekiyorsa buna göre yapılmalıdır..