Serbest Testesteron testi yaptırdım.Sonucum 3,1 çıktı.Serbest testesteron yüksekliği var mı?

Serbest testosteron değerim 3,1.Bu değeri yorumlarmısınız ? Ben de testosteron yuksekliği var mı?

Tahlil.com Cevabı : Bayanlara göre 12 yaş ve üstü serbest testesteron 3,1 değerine kadar normal kabul edilir.Serbest testesteron; hirsutismus(kıllanma artışı),polikistik over sendromu gibi durumlarda yüksek çıkabilir.