Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik vajinaya boşalma olmadı ancak zevk suyu değmiş olabilir?

Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik vajinaya boşalma olmadı ancak zevk suyu değmiş olabilir. Merak ettiğim 10 gün sonra adet günü bu adetini olursa hamile olma olasılığı ortadan kalkar mı bi sonraki ayı beklemek gerekir mi ?

Tahlil.com Cevabı : Özellikle genç çiftlerimizin sıklıkla başvurduğu bu tür cinsel beraberliklerde hamilelik şansı normal bir cinsel ilişkiye göre çok daha düşüktür Hamilelik ihtimali ise tek bir olasılığa bağlıdır. O da ancak spermlerin vajina içine bulaşması durumudur. Bu tür bir olay gerçekleştiğinde gebelik olasılığından söz edebiliriz.Yaşadığınız beraberlik sonrası bu tür bir durumdan kuşkulanıyorsanız şu aşamada yapmanız gereken beklenen adet tarihinde  en az 1 hafta gecikme olursa kan veya idrarda gebelik testi yapılmasıdır.Hamilelik, gebelik ihtimali ve gebelik testlerine dair Tahlil.com'un hazırlamış olduğu yazılar ve konuya dair sorulmuş binlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

a****** :

16 yaşındakı kız arkadaşımla 3 senedir çıkıyoruz Kız arkadaşımla bugun ilişkiye girmeyi denedik Kızlık zarı kanamadı ama boşaldım ve tam bolaşırken geri çekildim dışarıya geldi hepsi çok az bir damla ile hamile kalırmı korkuyorum ? Kızlık zarıda kanamadı yırtıldıgını sanmıyorum hamile kalırmı ?

Cevap:

 Korunmasız ilişkilerde, her ne kadar dışarı boşalma olsa da, pen*s vajinaya girdiği sürece zevk suyu nedeniyle bir hamilelik şansından söz edebiliriz.Bu hamilelik şansı tabii ki, meninin vajinaya boşalmasından çok daha düşüktür ama yine de düşük de olsa  bir hamilelik şansı bulunmaktadır.Bunun nedeni de zevk suyu olarak bilinen prostat sıvısında  sperm hücrelerinin bulunuyor olmasıdır.  Zevk suyu nedeniyle hamilelik şansı ve bu konuya dair Tahlil.com'a sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıları tıklayınız...Hamilelik tanısı ve hangi durumlarda hamilelik olasılığının bulınduğuna dair aradığınız tüm bilgiler buradaZevk suyu ile hamilelik şansı nedir?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.