Sırt ve bel bölgesinde 2-3 gündür şiddetli agrıları ve sabah bel tutulmaları şikayetiyle doktorumuza gittik.

Sırt ve bel bölgesinde 2-3 gündür şiddetli agrıları ve sabah bel tutulmaları şikayetiyle doktorumuza gittik. Yapılan kan tahlillerinde MON% 11.0 ve MON# 0.8 çıktı. Acaba bu sonuçlar ne anlama geliyor? Doktor AS Hastalıgı olabilir diyor. Dinamik MR istedi.

Tahlil.com Cevabı : MON diye belirttiğiniz monosit testi yüzdeniz normal çıkmış.Kaldı ki bu test AS diye tanımladığınız muhtemelen Ankilozan Spondilit hastalığı tanısında kullanılmamaktadır.