Size Hiv Testi 90. Gün Hakında Soru Sormustum

Size hisoru sormıstum az önce hiv antikor testi 90. Gün yetermi diye hata dosya atmıstımSimdi hocam siz yeni nesil antikor testi 90. Kesin demisiniz ama ben 3. Nesil hiv antikor kemiluminesas veya benzeri test oldum bu nun icinde 90. Gün yeterlimi?Birde o dosyanıza atıgım hiv antikor testi icin belki 90. Cıkar diyen yazı size geldimi?Son olarak dedim gibi tam 90. Günde özel de yaptırdıgım 3. Nesil büyük ihtimal bu test sonuc NEGATİF geldi hiv süpesini tamamen kafamdan hic kuskısuz o labaratuar sitelerin yazdıklarına bakmadan rahatlıkla atabilirmiyim?Aynı konuyu tekrar sordum icin özür dilerim sizden tekrar.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba. Burada sizlere hizmet etmek için bulunuyoruz. Dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz.
3. nesil testler (  hiv antikor kemiluminesas veya benzeri test )  HIV antikoru bakar
4. nesil testlerde hem HIV antijeni hem antikoru bakar. Bunlara da HIV DUO, HIV COMBİ gibi isimler verilir.

Ancak ilişki sonrası 90. gün ve sonrası  ister 3. nesil ister 4. nesil test olsun fark etmeksizin sonucunuz negatif ise konu kapanmış olup HIV negatifsinizdir.

Bizler bu konuda binlerce soru cevapladık ve okurlarımızı bilgilendirmeye de devam ediyoruz. Bizim bilgilerimiz bilimsel verilere dayanmakta olup net bir şekilde konuyu kafanızdan atabilirsiniz. HIV NEGATİF siniz. Başka test yaptırmanıza da başka bir korunmasız ilişki yaşamadıkça gerek bulunmamaktadır.