Size sorum benim röntgen tuşlaması yapmam ve sonrasında o ortamda bulunmaya devam etmem bebeğin gelişimini olumsuz etkiler mi?

 Diş kliniğinde çalışıyorum..Klinikte günde en az 10 bazı günler daha fazla bilgisayarlı diş röntgeni çekimi yapılıyor.Bu röntgenlerin tuşlamasını ben yapıyorum..Bunu yaparken herhangi bir kurşun yelek kullanmıyorum..Bir aylık hamileyim,daha çok yeni.Çalıştığım Diş Hekimine danıştım.100 röntgenin sadece 1 röntgen değerinde radyasyon yaydığını söyledi..Klinikte en düşük radyasyon yayan cihaz bulunuyor.Ama benim içim rahat değil.Çünkü röntgen çekimi sonrası da aynı odada bulunuyoruz..Size sorum benim röntgen tuşlaması yapmam ve sonrasında o ortamda bulunmaya devam etmem bebeğin gelişimini olumsuz etkiler mi?Bana zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..İyi çalışmalar...

Tahlil.com Cevabı : Bu konuda cihazların kalibrasyonlarını ve sizin aldığınız total radyasyonu ölçen dozimetre cihazı kullanılmadan yorum yapmak zordur, ancak hemen bir kadın hastalıkları doktoru ile görüşmeniizi öneririz..Çünki aldığınız radyasyon düzeyi bilinmeden yorum yapılamaz..