Sol kulak kepçesi üzerinde bir senedir mevcut olan sivilce gibi bir kabarıklık vardı arkadaniz edilen biyopside displazi veya malignite mevcut değildir.

 Annemin sol kulak kepçesi üzerinde bir senedir mevcut olan sivilce gibi bir kabarıklık vardı çok acı verdiğini söylüyordu bir plastik cerraha gittik . ve bu parçayı aldılar daha sonra parçanın analizini verdiler analiz sonucu aynen yazıyorum. Klinik tanı : sol kulak kepçesi üst polede kurutlu lezyon. Solar keratoz? Displazi? SCC? Materyal adı : Deri Kist makroskobik bulgular : 2.2x0,8 cm ölçüsünde deri elipsi üzerinde yerleşmiş, deriyle aynı renkte, 0,8x0,5 cm ölçüsünde, ortası kanamalı, plak görünümde lezyon izlendi. Bu lezyon en yakın cerrahi sınıra 1cm uzaklıktadır. 3y 3k Tanı: Kulak kepçesi, eksiyonel biyopsi: epidermiste hiper keratoz, parakeratoz, düzensiz akantoz, spongiyoz, dermiste damardan zengin iltihabi granülasyon dokusu. epikriz : analiz edilen biyopside displazi veya malignite mevcut değildir.Rapor sonucu bu kadar yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim..

Tahlil.com Cevabı :

Patoloji sonucunuzu okudum.Kanser yönünden korkulacak bir şey yok. İçiniz rahat olsun.