Son kontrollerimde; Sol lobda büyüğü 7 mm nodül, sağ lobda nodül olmadığı;TSH 0,335-FreeT3 3,63-Free T4 1,58çıktı. Günde 1 adet Levotiron almam söylendi. Ama be

Son kontrollerimde; Sol lobda büyüğü 7 mm nodül, sağ lobda nodül olmadığı;TSH 0,335-FreeT3 3,63-Free T4 1,58çıktı. Günde 1 adet Levotiron almam söylendi. Ama bende ağız kuruluğu, kalp çarpıntısı gibi sıkıntılar yaptı ve 2 kilo verdim.Sıkıntılar yaşamadan kilo vermek isterim.İlacı kullanmasam olur mu?

Tahlil.com Cevabı :

TSH değeriniz düşük.Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz. TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tedavi ve ilaçla ilgili buradan yorum yapmıyoruz prensip olarak bunu doktorunuza danışmalısınız.

Tiroid Testleri,

http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi