Sonuçlarım nasıl? Serbest T3 - 6.25, sebest T4 - 1.39, TSH -1.25

27 yaşında erkeğim, geçen ay troid şüphesi ile kan testi yaptırdım, çıkan sonuç; serbest T3 - 3.85, TSH - 1.50 dün devlet hastanesinde başka bir kontrol için teste girdim fakat 1 ayda T3 değerim yükselmiş, bu durum normal mi? yeni değerler; serbest T3 - 6.25, sebest T4 - 1.39, TSH -1.25

Tahlil.com Cevabı : Bu kadar yükselmesi normal değildir, ancak farklı hastanelerde çalışıldığı için referans aralıkları da farklı olabilir, bu nedenle endokrinoloji tarafından değerlendirilmenizi öneririz..