Sonuçlarım yüksekmidir kontrolünü rica ederim. lenfosit yüksek gibi. Eritrosit Sayısı 6.0 Hemoglobin 17.6 Hematokrit % 52

Merhaba,, Sonuçlarım yüksekmidir kontrolünü rica ederim. lenfosit yüksek gibi. Eritrosit Sayısı 6.0 Hemoglobin 17.6 Hematokrit % 52 Lökosit Sayısı 6.0 Nötrofil % 37.1 Lenfosit % 54.1 Monosit % 7.9 Eozinofil % 0.7 Basofil % 0.2 Trombosit 304 MPV 10.8 um³ Pct % 0.330 PDW 14.2 fL P-LCR % 32

Tahlil.com Cevabı : Kan fazlalığı var sonuçlarınızda, bazı değerleriniz yüksek çıkmış.Kan fazlalığı denilen olay, RBC, HCT,HGB gibi kansayımında yapılan değerlerin yüksek çıkmasıdır.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda, sigara içenlerde bu durum olabilir.Hayati tehlike taşıyan bir durum değildir.Düzenli aralıklarla dahiliye bölümünde kontrollerinizi sürdürüp belirli aralıklarla da kan vermeniz gerekebilir.