Sonuçlarımı yorumlar mısınız: ogtt :açlık 99 (kinikte) 1saat 154 , 2.saat 67 3.saat 79 açlık insülin 6.6 homa-ır 1

53 yaşında erkek  ogtt :açlık 99 (kinikte) 1saat 154 , 2.saat 67 3.saat 79 açlık insülin 6.6 homa-ır 1.61 yorumlar mısınız yataktan kalkınca açlık 105-117 çıkıyor,15-20 dakika sonra 100ün altına iniyor.yolda zaman geçtiği için klinikte ölçülen değerler yanlış olmaz mı?

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak açlık kan şekeri 100 ün üzerindeyse normal olmadığını söyleyebiliriz. Size önerimiz tercihen bir üniversite hastanesinin endokrinoloji bölümüne başvurmanız.

f*********** :

peki hocam ne oneriyorsunuz ne yapmalıyım bu durumda dogrulama testim negatif ama ne kadar güvenilir bi sonuc.tarama testi sanırım ilk yuzeysel bakılan test pozitif veriyor sonraki dogrulama testi negatif sizce sıkıntılımı yorumlarmısınız

Cevap:

Sıkıntılı bir durum yoktur..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

b************ :

hocam kızılay kan merkezinde kan verdim bi süre once ve soyle bi sonuc geldi TARAMA TESTİ HIV 1/2 Ag+Ab --mikro-Eşisa/clia pozitif / DOGRULAMA TESTİ Inno-LIA HIV 1-2 Score --RIBA (LIA) Negatif --bu ne demek oluyor tam olarak

Cevap:

HIV testi tarama testi olarak pozitif çıkmış ancak doğrulanma testinde negatif çıkmıştır..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.