Sperm arkadaniz sonuçlarım ne anlama geliyor?

Merhabalar hocam biz 4bucuk yildir evliyiz 4 yildir korunmuoruz sperm teati yaptirdik sonuclari su sekildedir yorum yalabilirmisiniz Vizkozite sonuc yuksek. Referans degeri normal Sivilasma suresi sonuc 45. Referans degeri 20-30 Lokosit sonuc 10-15 Renk gri-beyaZ Koku ozel Ph 8 Morfoloji: H.S. 2-3 hareketli 3-4 hareketsiz sperm goruldu.sayim yapilacak kadar normal yapi ve sekilde baska sperme rastlanmadi Miktar H 7 ml 2.5-5

Tahlil.com Cevabı : Sonuç normal değil, mutlak suretle bir üroloji uzmanına tedavi ve ileri tetkik için başvurunuz