Sperm değerlerim ; lökosit çıkması normal mi?

Merhaba. Sperm değerlerim ; Hacim : 2 PH : 8,5 Viskozite +1 Likefaksiyon süresi 15 dk Sperm sayısı : 125 milyon/ml İleri motil sperm % 45 A (4+) 6 B(3+) 39 C (2+) 27 Lokosit 1milyondan fazla (bu sıkıntı sanırım) Ben varikosel şüphesiyle gittim. bu değerlerle çocuk sahibi olunabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :  Sperm tahlili bir çok parametrenin değerlendirilmesi sonrası yorumlanmalıdır.Sperm tahlili sonuçlarınız incelendiğinde belirtiğiniz parametrelerde kayda değer bir problem görülmüyor.Lökosit yüksekliği her ne kadar bir enfeksiyon olasılığını akla getirse de çok anlamlı bulmuyoruz.Spermiogram hakkında çok daha detaylı bilgi almak, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...                      Sperm testi nedir?                       http://tahlil.com/tag/sperm-testi