Sperm şekil bozukluğundan korktuğumuz için spermiogram testi yaptırdık.

Merhaba hocam,rnEşim daha önde boş gebelik geçirdi , bebek oluşmadı sadece kese oluştu. 8. haftada da kalp atışı almayınca kürtaj yaptırdık.rnSperm şekil bozukluğundan korktuğumuz için spermiogram testi yaptırdık. Sonuçlarımızı yorumlar mısınız?rnrnGörünüm tttt:tnormalttrnKoku tttt:tnormalttrnLikefaksiyon süresi tttt:t15ttrnViskozite(akışkanlık) tttt:tnormalttrnReaksiyon (pH) tttt:t7,2ttrntttttttrnHacim (ml) tttt:t2,0ttrnSperm sayısı (konsantr.) ttt:t12.000.000ttrnTotal sperm sayısı tttt:t24.000.000ttrnMotilite oranı (a+b)tttt:t% t18trnta) hızlı progresyon ttt:t% t3trntb) yavaş progresyonttt:t% t15trntc) progresif değil ttt:t% t15trntd) hareketsiztttt%t67trnTotal fonks.sperm (TPMSS) tttt:t4.320.000ttrnNormal morfoloji (Kruger) tttt:t%t0trntttttttrnVitalite (vital boyama) tttt:tttrnAglutinasyontttt:tyokttrnRound celltttt:t<1ttrnLokosit (peroksidaz positif) tttt:t<1ttrnrnHazırlık Sonrası Sperm AnalizitttttttrnHazırlama yöntemi tttt:tswim-upttrnHacim (ml) tttt:t0,5ttrnSperm sayısı (konsantr.) tttt:t4.000.000ttrnTotal sperm sayısı tttt:t2.000.000ttrnMotilite oranı (a+b)ttttt%t95trnta) hızlı progresyon ttt:t%t20trntb) yavaş progresyonttt:t%t75trntc) progresif değil ttt:t%t3trntd) hareketsiztttt %t2trnTotal fonks.sperm (TPMSS) tt:t1.900.000ttrnRölatif kazanım tttt:t%t44trnrnMorfolojik Değerlendirme*tttttrntttttrnnormal morfoloji tt:t%t0trnbaş anomalisi tt:t%t54trnara parça anomalisi tt:t%t22trnkuyruk anomalisi tt:t%t24trnsitoplazmik droplet tt:t%t8trntttttrnTeratozoospermi indeksi-TZI: tttt1,08trntttttrn*Kruger kriterlerine göre morfolojik inceleme tttttrnyapılmıştır

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil.com doktorları, sperm testi sonuçlarınızı girerek tahlil sonucunuz hakkında  ön bir bilgi alabileceğin Tahlilmatik geliştirdiler.Sperm testi sonuçlarınızı ilgili alana girerek sperm tahliliniz hakkında ön bir bilgi alabilirsiniz.

Sperm tahlil sonuçlarınızı girerek çocuğunuzun olup olmayacağı hakkında ön bilgi almak için Tahlilmatik uygulamamızı hemen kullanabilirsiniz.

Sperm tahlilmatik için hemen tıklayın, sonucunuzu öğrenin.