Sperm sonuçlarımı değerlendirir misiniz?

Hocam spermogram sonuçları aşağıdaki gibidir miktar:3,5ml ph:8,5 lifefikasyon:15 vikosite:düşük görünüm:gri-opak 1.saate hareketli sperm yzdesi:%24 a)hızlı ileri:%4 b)yavaş ileri :%6 c)yerinde hareketsiz:%14 d)hareketsiz:%76 sperm yoğunluğu:63 000,000 morfoloji sperm yüzdesi: 1 krugere göre -------- yuvarlak hücre 600,000 hocam bu verileri değerlendirilmisiniz bu sonuçlara göre ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı : Normal değil, bir üroloji uzmanına başvurun