Sperm testi sonuçlarım hakkında yorum ve öneri rica ediyorum.

Merhabalar,Bir süredir çocuk sahibi olmak istiyoruz.Ancak mümkün olamıyor. Sperm testi sonuçlarım hakkında yorum ve öneri rica ediyorum.ml deki spermatozoid sayısı 84.000.000 total spermatozoid sayısı 252.000.000 ml deki lokosit sayısı 800.000 ileri doğru hızlı hareketli 5 yavaş doğrusal olmayan hareketli 45 yerinde hareketli 10 hareketsiz 40.Bana söylenen hareketli sayısının ciddi oranda düşük olduğu.Durum çok mu vahim? Yoksa standardın biraz altı mı ? Ne tavsiye edersiniz?ޞžimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Çok da kötü değil sperm hareketi yönünden ancak sperm şekillerinin normallik oranı bulgusu belirtilmemiş.Spermlerin normal morfolojili olup olmadığını da görmekte yarar var