Sperm testi yaptıracağım. Kaç gün perhiz yaptırmalıyım?

Merhaba Hocam Sperm testi yaptıracağım ancak son boşalma 1 hafta önce olduğu için yaptıramadım.şimdi bugün boşalma yaşadıktan sonra bu testi 3 gün sonra cumaya yaptırsam testin normal sonuçlarını etkiler mi yani yeterli midir bu süre

Tahlil.com Cevabı : İdeal bir sperm tahlili için 3 ile 4 günlük cinsel perhiz yeterlidir.