Sperm testimde normal sperm oranı biraz düşük. % 8 çıkmış normal sperm.Sperm testine göre çocuk sahibi olabilir miyiz?

Sperm testimde normal sperm oranı biraz düşük. % 8 çıkmış normal sperm.Sperm testine göre çocuk sahibi olabilir miyiz?Abstinans Süresi : 4 gün ( CİP ) 2 gün – 7 günViskosity : Az Yapışkan Az YapışkanVolüm : 2.1cc. > 2 ccRenk : D.Beyaz D.BeyazGörünüm : Gri-Opalasan Gri-OpalasanpH : 7.89 (HANNA Ph mt) 7.2 – 8.0Kan : Yok yokİrin-Partikül : Yok yokFruktoz : —- < 13 umol/ejekülatYuvarlak Hücre : % 15 ( lökositler,epiteller,germ hücreleri) < % 50Motilite : Hızlı İleri Hareketli: % 8 Yavaş İleri Hareketli: % 14 Yerinde Hareketli: % 17Hareketsiz : % 61İmmotilite : *% 61 ( HAREKET ETMEYEN ) < %50Likefaksiyon : 30 dk. 30-80 milyon/mlTotal Sperma :*20.000.000 (makler counting camber) 70 -250 milyon/ejekülatSperm Mar (IgG) : – 50H.O.S Test : % 55 >% 60 Normal %50-59 Şüpheli(Hipo Ozmolar Şişme Testi) < %50 AnomaliLökosit : 325.000 / ml %50 NormalKRUGER STRİCT CRITERIADeğerlendirilen Spermatozoid Sayısı :45Normal Yapı : % 8% 0 – 4 Kötü Prognoz (GEBELİK % 7,6)Anormal Yapı : % 92 % 4-14 İyi Prognoz (GEBELİK %49,4)> 14 Normal Morfoloji (GEBELİK%88,3)

Tahlil.com Cevabı : Normal sperm oranı biraz düşük.Yüzde 8 çıkmış.Bunun % 14 ve üstü olması gerekiyor.Aşağıda bu konuda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Normal şekilli sperm yüzdesine göre muhtemel gebelik oranı ve ihtimali nedir?