Spermiyogram sonuçlarım normal mi?

Merhaba hocam ben spermiogram testi ve ultrason muayenesi yaptrdim ultrasonics sonucunda 2.2 mm varikosel tespit edildi semen sonucu ise gorunum normal, likefaksiyon 60 dk,volume 5 ph 7.8 rapid progression 2.5 slow progression 67.5 non protessive 2.5 immolitle 27.5 lokosit 5 sayim 40 milyon

Tahlil.com Cevabı : Semen sonucundaki tüm parametreler görülmüyor. Bu aşamada bir üroloji uzmanına başvurmanız ve onun sizi varikosel yönündne değerlendirmesi uygun olacaktır.Gerek görürse ameliyat karar alabilir.