Spermiyogram testi sonuçları: perhiz : 3 gün görünüm. normal renk :opak gri viskozite: azalmış ph:7.8 sıvılaşma:20 ?

spermiyogram testi sonuçları:perhiz : 3 güngörünüm. normalrenk :opak griviskozite: azalmışph:7.8sıvılaşma:20 dakikamiktar:1.1 ml1 cm3 te:83 milyon spermtotal:91.3 milyon spermmorfolojisi:normal yapılı: %34 anormal yapılı: %66baş anomolisi:%54boyun anomilisi:%37kuyruk anomilisi:%9hareketlilik:1 saatte %45 hareketli 2 saatte %35-40 hareketli 3 saatte %30-35 hareketli 4 saatte %20-25 hareketlimikroskobik inceleme: her sahada 15-20 lokosit görüldü.sayın doktorlarım bu testi 18 yaşımda yaptırmıştım varikoselden dolayı şu anda 22 yaşımdayım doktor varikoselin 2 tarafta olduğunu söylemişti ve soldaki ileri derecede olduğunu söylemişti . 4 senedir test yaptırmıyorum ne yapmalıyım yardum lütfen.

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlar normal gözüküyor