Spermle HIV bulaşır mı?

Selam hocam benim merak etigim bir kac konu var sırası ile size soruyorum1. Hocam ben özel hastanede 3. Ayda yaptırdıgım Anti hiv kemilüminesas veya benzeri ankikor testim negatif Merak etigim konu ise simdi bu test kanda yapıldı ve negatif benim parmaginda kücük bir cizik vardı ve eger kendi spermim bu cizikle temas ederse hiv bulasırmı? 2. Baska bir deyisle kan dan yapılan antikor testim negatif bu spermdede hiv olmadını isbatlarmı? 3. 3. Ayda 3. Nesil hiv antikor testi oldum hocam hepsi negatif Ama aklıma takılan konu parmagımdaki cizige KENDİ spermim degerse birsey olurmuHani antikor testi negatif ama hiv kanda deyilde sadece spermde olma olasılıgı varmı?4. Hiv en cok spermdemi yoksa kamdamı bulunur? 5.** yani hocam 3. Aydaki anti hiv kemilüminesas veya benzeri 3. Nesil antikor testi negatif geldi ama kan temiz sperm de bir vürüs varmıdır parmagımdaki cizik yaraya temas etmesi sonucu bir bulas olurmu?Sonuc olak kendi spermimden parmagımdaki yara cizige deymesi ile bir sey olurmu Sorum sacma gelebilir hocam ama bu konuyu kafaya takar oldum avıklayıcı bir sekilde cevabınızı merakla bekliyorum

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

1. Hocam ben özel hastanede 3. Ayda yaptırdıgım Anti hiv kemilüminesas veya benzeri ankikor testim negatif Merak etigim konu ise simdi bu test kanda yapıldı ve negatif benim parmaginda kücük bir cizik vardı ve eger kendi spermim bu cizikle temas ederse hiv bulasırmı?

Bu şekilde bir bulaş mümkün değildir.

2. Baska bir deyisle kan dan yapılan antikor testim negatif bu spermdede hiv olmadını isbatlarmı?

Evet ispatlar.

3. 3. Ayda 3. Nesil hiv antikor testi oldum hocam hepsi negatif Ama aklıma takılan konu parmagımdaki cizige KENDİ spermim degerse birsey olurmuHani antikor testi negatif ama hiv kanda değilde sadece spermde olma olasılıgı varmı?

Bu tür bir bulaş bilimsel  olarak mümkün değildir. Kanda olmayan virüs sperm hücreleri ve menide de olmaz.

4. Hiv en cok spermdemi yoksa kamdamı bulunur?

HIV hem kan hem de sperm içeren meni içinde de bulunur.Kanda daha çok bulunur. Bu nedenle de testlerde kan örneği kullanılır.

5. yani hocam 3. Aydaki anti hiv kemilüminesas veya benzeri 3. Nesil antikor testi negatif geldi ama kan temiz sperm de bir vürüs varmıdır parmagımdaki cizik yaraya temas etmesi sonucu bir bulas olurmu?

Hayır kan temizse sperm de temiz olur.HIV virüsünüz yoksa tani HIV testiniz negatifse, sperm ile bulaşma kesinlikle olmaz.