ST3 ve ST4 testleri yüksekliği neden olur?Beta HCG değerim ise 0,100 çıktı.Hamile miyim?

Adet tarihim 5 gün gecikti.Yaptırdığım testin sonuçlarında SERBEST T3 . . .6,68 (2,0 - 4,4 pg/ml) SERBEST T4 . . .2,45( 0,93 - 1,7 ng/dl) Beta HCG sonucum ise 0,100.Gebelik durumu var mıdır?ST3 ve ST4 hormon değerlerim yüksek olmasının nedeni ne olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle hamile olmadığınızı söyleyebilirim.Beta HCG testiniz düşük çıkmış.Serbest T3(ST3) ve Serbest T4(ST4) yüksekliği ile ilgili sorunuza gelince,bunu daha iyi yanıtlamak için TSH testi sonucunuzu da bilmek gerekli.ST3 ve ST4 yüksekliği bir çok durumda olabilir.İlk akla Primer hipertiroidi dediğimiz tiroid bezi hastalığı geliyor.Ancak bir endokrinoloji uzmanına danışmanız da yararlı olacaktır.