Şüpheli cinsel ilişki sonrası tahliller

29 Ekimde şüpheli ilişkim oldu, ertesi gün kasık ve testislerde özelikle sol tarafta ağrı oluştu. idrar da yanma da oldu. Sonradan vücudumun değişik yerlerinde karıncalanmalar oluşmaya başladı. Takiben idrar yollarında enfeksiyon kapmış olabileceğimi düşünerek Tetra 500 mg antibiyotik kullandım. Bu dönemde vücudumun değişik yerlerinde özelikle sağ göğüs altında döküntüler oluştu. 1 hafta içinde geçti. Ancak kasık ve testislerde ağrı ve kaşıntılar devam etti. 21 Kasım günü Hiv Duo Ultra testi oldum, 23 Kasımda idrar tahlili. İkisinin sonuçları ek'tdir. Şu an döküntüler ve kaşıntılar yok denecek kadar azaldı , ancak boynumda ağrı var lenf mi bilmiyorum ayrıca idrar da yanma ve kasık ve testis ağrısı devam ediyor özelikle solda . Ayrıca ilerlemiş varikosel de var. Onunla ilgilimi bilmiyorum. Sol böbrekte 4mm taş vardı arada sırada böbrekte de sızlama oluyor. İlave tavsiye edeceğiniz test var mı ? Ne yapmam gerekir?Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Gönderdiğiniz tahlil sonuçlarını inceledim. HIV, VDRL ve Hepatit yönünden yapılan tüm tahlilleriniz normal çıkmış. Anti HBS testi yüksek pozitif çıkmış. Bu da çok iyi, sizde Hepatit B enfeksiyonuna karşı bir koruyuculuk olduğunu gösteriyor. Ayrıca idrar tahliniz de tamamen normal. İdrar yolları yönünden kesinlikle bir enfeksiyon bulgusu yok. İlave olarak üretrit yönünden de Üreoplasma, Mycoplasma ve Chlamidya testlerini de yaptırmışsınız bunlar da normal.
HIV testini de uygun zamanda yaptırmışsınız. Yani gönderdiğiniz test sonuçlarına göre bir enfeksiyon bulgusu gerek HIV, gerek hepatit, gerek VDRL ve gerekse de Üreoplasma, Mycoplasma ve Chlamidya yönünden yok.
Bir önemli noktaya da değinmek isterim.İnternette HIV belirtileri denen bir saçmalık var. Bu bilgileri yazanlar da sizin gibi titiz kişileri gereksiz yere korkutup panik yaratıyor. Bir kere bu kadar erken bir sürede ilişkiden sonra asla HIV sizin belirttiğiniz belirtileri yapmaz. Bu enfeksiyona yakalanan birinde belki 3-5 yıl sonra kişi tedavi olmaz veya test yaptırmayıp da yıllar sonra tanısı çıkarsa söz ettiğiniz belirtiler olabilir.

İdrarda yanma, kasık ve testis ağrısı için bir üroloji uzmanına başvurabilirsiniz.

Size bir önerim daha olacak gereksiz masrafa girmemek adına bu tür bir ilişki sonrası bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurup onun önerileri doğrultusunda ve o gerek görürse test yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı günler diliyorum.