Şüpheli ilişki ve HIV testi yorumu

Merhabalar 2019 yılında şüpheli ilişki yaşadım 04,10,2019 test yaptırdım sonuç negatif çıktı tekrardan 04,04,2022 tarihinde test yaptırdım oda negatif çıktı tekrar test yaptırmalıyım kafam hiç rahat değil aklımdan çıkmıyor yardımlarınızı rica ediyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Sonuçlarınızı inceledik. Endişe duymanızı gerektiren bir durum bulunmuyor. 2019 yılında yapılan test sonucunuz negatit çıkmış. 14 Eylül 2020 tarihinde yapılan test sonucunuz da negatit. Tabii bu tür durumlarda en son yapılan test de önemli 2022 yılında yapılan da net bir şekilde negatif çıkmış 0.080 değeri ile.
Eğer 2022 yılından bu yana korunmasız ve şüpheli yeni bir ilişki yaşamadıysanız tekrar test yaptırmanıza gerek bulunmuyor.
Kafanız rahat olsun. Aklınızdan bu endişeyi çıkarın lütfen.
Tek pozitif sonucunuz ise Anti HBS testi. Bu da istediğimiz bir sonuç. Bu testin pozitif olması Hepatit B ye karşı koruyuculuğunuz olduğunu gösteriyor.

Sağlıklı günler dileriz.