Şüpheli ilişkiden 101 gün sonraki elisa testi sonuçlarım hocam bu zaman yeterli mi? Hbsag 0.605 anti hbs 1000 anti hcv 0.044

Şüpheli ilişkiden 101 gün sonraki elisa testi sonuçlarım hocam bu zaman yeterli mi? hastanın çıkış tarih için sayfanızdaki yazılarınızı okudum ama gene de emin olmak istiyorum bu aralar genellikle de üst solunum yolu enfeksiyonum oluyor. Teşekkürler. hbsag 0.605 anti hbs 1000 anti hcv 0.044 anti hiv 0.11

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu iki nedene bağlı olabilir.1.Hepatit B aşısı olmuşsunuz önceden ve bu nedenle bağışıklığınız olmuş2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.Her 2 durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.