Şüpheli ilişkiden 3 ay sonra kanda bhcg testi yaptırdım. Sonuç <0.100 yazıyor. Bu kan testinin negatif olması normal, dış, boş,yalancı, kimyasal gibi tüm gebeli

Şüpheli ilişkiden 3 ay sonra kanda bhcg testi yaptırdım. Sonuç <0.100 yazıyor. Bu kan testinin negatif olması normal, dış, boş,yalancı, kimyasal gibi tüm gebelik çeşitlerinin de olmadığı anlamına gelir mi. Diğer çeşit gebelikler de de bhcg yükselir miydi. Üç aylık süreçte idrar tahlillerim de negatifti. Her çeşit gebelik de olsaydı bhcg yükseliyor mu acaba

Tahlil.com Cevabı : Bu değerin ilişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda negatif çıkması gebeliğin negatif olduğu,gebelik riskinin kalmadığı anlamında gelmektedir. Dış gebelik,boş gebelik gibi kavramlar için öncelikle gebeliğin pozitif olması gerekmektedir.